Ministerstvo zahraničních věcí připravilo novou publikaci, která si klade za cíl nejen prezentaci aktuálních strategických sektorů, ale také i přispět k pochopení dopadů pandemie COVID-19 na proměny ekonomik vybraných zemí. Tyto proměny se sledují jak z fiskálního hlediska v reakci národních vlád, tak také v makroekonomických souvislostech spolu s budoucím ekonomickým vývojem a faktory, které jej ovlivňují.

 Mapa strategických příležitostí nemá za cíl nahradit Mapu globálních oborových příležitostí, ale pouze přináší její nadstavbu, která reaguje na bezprecedentní události roku 2020 a na Mapu globálních oborových příležitostí navazuje a odkazuje.

Oproti klasické Mapě globálních oborových příležitostí obsahuje méně zemí (83 zemí), které jsou vybrané primárně vzhledem k existenci zastupitelského úřadu v zemi a dalších faktorech. Každé teritorium je zpracované do jednotlivých karet, které se skládají ze dvou částí. První část má za cíl přiblížit ekonomickou situaci země, za pomoci makroekonomických dat a jejich interpretace spolu s dalšími faktory a v neposlední řadě také nastínit fiskální opatření tamních vlád. Druhá část publikace je tvořena již známými strategickými příležitostmi pro české exportéry.

Mapa_strategickych_prilezitosti_2020-2021

(pdf jednotlivých zemí a kontinentů Vám rádi zašleme elektronicky přes úschovnu, v polovině září budou k dispozici knihy v tištěné podobě a flashdisky, které Vám samozřejmě také rádi dodáme, zájemci se mohou ozvat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Zdroj: MZV ČR

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo