Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR si Vás dovoluje pozvat k účasti na chystané roadshow portugalských podniků po České republice, kterou připravuje ve spolupráci mj. s portugalskou ambasádou v Praze, agenturou CzechInvest a portugalskou agenturou ICEP. Její součástí je i virtuální fórum, které by 8. června 2021 mělo sloužit k seznámení potenciálních účastníků pro B2B jednání.

Portugalsko je země nám velikostí i myšlením mnohem bližší, než si často myslíme, se spoustou obchodních a investičních příležitostí. Zajímavý moment spolupráce s Portugalci může být i fakt, že řada z nich má živé kontakty na partnery z dalších portugalsky hovořících zemí mimo Evropu.

Cílem roadshow je představit portugalské firmy, které mají zájem navázat dlouhodobou obchodní, investiční a další spolupráci. Akce měla být součástí právě probíhajícího portugalského předsednictví v Radě EU, nicméně pandemická situace si vynutila její odložení na druhé pololetí.

Seznam obsahující stručné charakteristiky potvrzených portugalských subjektů je Vám k dispozici ZDE (zahrnuje např. portugalské firmy působící v IT, aerospace, logistice, strojírenství, 3D tisku, automotive, telekomunikacích, energetice, smart cities atd).

Termín akce je zatím v jednání, nicméně 8. června 2021 se uskuteční virtuální business fórum, které by mělo sloužit k seznámení potenciálních účastníků pro B2B jednání v rámci budoucí (podzimní) mise a v jeho průběhu by měly zaznít další podrobné informace k její náplni. Toto fórum shromáždí zástupce portugalských a českých obchodních společností z klíčových sektorů společného zájmu pro Portugalsko a ČR (agro-průmyslový obchod; cestovní ruch a související odvětví; stavebnictví a veřejné stavby; energetika; obnovitelná energie; umělá inteligence; vesmír; avionika; nanotechnologie; technologické inovace; kvantový počítač; formy a komponenty pro automobilový průmysl atd.), stejně jako nejdůležitější obchodní sdružení a zástupce vlád v Portugalsku a České republice.

První draft programu najdete ZDE

Zájemci o účast se mohou nejpozději do 28. května registrovat u pana Alvese (atašé na Velyslanectví Portugalska v Praze, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a v kopii přidat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ilustrační foto: Shutterstock

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo