Jeho Excelence pan Alexandru Codreanu, velvyslanec Moldavské republiky v ČR jednal 14. září 2021 na půdě RHK Brno o obchodních příležitostech a možnostech spolupráce českých a moldavských firem.

Mezi tradiční hlavní perspektivní obory v Moldavsku patří dopravní průmysl a infrastruktura, energetický průmysl, vodohospodářský a odpadní průmysl a zemědělský a potravinářský průmysl. Pandemie COVID-19 otevřela také nové výzvy v oblasti digitalizace, digitální technologie nebyly v minulosti ve velké míře využívány. Vzhledem k vysokému zemědělskému potenciálu skýtají mj. příležitosti zpracování potravin, vysoká je poptávka po zemědělských strojích, irigačních systémech, chladírenských, třídicích a zpracovatelských linkách. Tradičním průmyslovým odvětvím je automobilový průmysl, který do značné míry závisí na regionální poptávce.Více informací o tomto teritoriu najdete případně ZDE

Moldavsko nabízí mj i svobodné ekonomické zóny a průmyslové parky s daňovými úlevami, ty představují příležitost k zakládání výrobních závodů orientovaných na export, je v nich umístěna většina podniků s automobilovými součástmi. S pomocí mezinárodního společenství se vláda zaměřuje i na rozvoj nových hodnotových řetězců v zemědělství, cestovním ruchu a vinařství. Ať už chcete v Moldavsku zahájit nový investiční projekt, nebo se snažíte optimalizovat své provozní náklady, jednou z nejlepších možností, kterou můžete využít je např. město Ștefan Vodă. Velvyslanectví Moldavské republiky v ČR si proto dovoluje představit českým firmám následující příležitost pro investici viz odkaz ZDE

Součástí debaty bylo rovněž představení vybraných brněnských veletrhů, aktivity spojené s tématem "chytrých měst" a pozvání na nejbližší akce, které připravuje RHK Brno (listopadový Kontakt-Kontrakt při MSV nebo lednová mezinárodní B2B konference Brno Industry 4.0)

Moldavská strana také hledá v Brně vhodnou osobu, která by převzala funkci honorární konzula. Pokud Vás zajímají podrobnosti, neváhejte nás kontaktovat: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DSC_2035 mala.jpg

DSC_2037 mala.jpg

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo