Také české firmy mohou využít asistenční služby Evropské komise v oblasti duševního vlastnictví pro evropské malé a střední podniky, které působí nebo hodlají vstoupit na africký trh a usilují o zlepšení své globální konkurenceschopnosti.

African IP SME Helpdesk podporuje malé a střední podniky (MSP) z Evropské unie (EU) při ochraně a prosazování jejich práv duševního vlastnictví (IP) v Africe nebo v souvislosti s ní poskytováním bezplatných informací a služeb. Ty zahrnují mj. poradenství v oblasti duševního vlastnictví a souvisejících otázek, jakož i školení, materiály a online zdroje.

Kromě toho budou moci malé a střední podniky zasílat na Helpdesk vlastní dotazy týkající se ochrany jejich práv duševního vlastnictví v Africe. Odborníci na duševní vlastnictví tyto dotazy zanalyzují a do tří pracovních dnů poskytnou důvěrné poradenství.

African IP SME Helpdesk vznikl díky podpoře Evropské unie a pod vedením úřadu EUIPO v rámci projektu Práva duševního vlastnictví a inovace v Africe (AfrIPI).

Další podrobnosti ZDE

Zdroj: Evropská komise

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size