V termínu 7. - 10. listopadu 2022 máme záměr zorganizovat ve spolupráci se zastupitelskými úřady v Turecku, Ministerstvem průmyslu a obchodu, statutárním městem Brnem a CzechTrade obchodní misi za účasti jihomoravských firem z oblasti smart cities, spojenou s představením našich podniků a možností B2B a B2G jednání v Istanbulu, Burse, Sakaryi a Ankaře.

V situaci, kdy je v Turecku nejvíce milionových měst v Evropě a kdy přesun obyvatelstva z venkova do měst neustává, je tamní smart technologiemi nenasycený trh velice zajímavou příležitostí. Příležitosti se zde nabízejí jak na municipální úrovni, kde může velice napomoci znalost financování přes EBRD či EIB, tak v oblasti B2B spolupráce, kde je na straně tureckých firem velká poptávka po spolupráci se zkušenějšími partnery z EU. Pro české firmy může být zajímavá spolupráce s těmi tureckými z několika důvodů - lepší dosah na turecký trh a větší šance v místních tendrech (kde je zapojení tureckého partnera vždy bonusem), tak také kvůli menším výrobním nákladům a podstatně nižším nákladům na pracovní sílu.

Plán cesty předběžně vypadá následovně:
- 7. listopadu (pondělí): přílet do Istanbulu a noc v Istanbulu
- 8. listopadu (úterý): B2B a jednání na magistrátu města, přesun do Bursy (noc v Burse)
- 9. listopadu (středa): jednání na magistrátu v Burse, přesun do Sakarye, odpolední jednání v Sakaryi na magistrátu, přesun do Ankary, společenská akce v Ankaře na rezidenci VV
- 10. listopadu (čtvrtek): jednání na magistrátu města, odpolední odlet do Prahy/Vídně

Tato akce je realizována v rámci projektu Centrum mezinárodního obchodu za finanční podpory statutárního města Brna a PROPED. Účastníci si hradí pouze náklady za dopravu a ubytování.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, rádi bychom prosím požádali do 6. 10. 2022 o zpětnou reakci, zda máte eventuálně zájem o účast a jaká jsou Vaše očekávání ohledně potenciálně vhodných tamních obchodních partnerů pro Vaši firmu.

Kontaktní osoba: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size