V rámci iniciativy Nové Hedvábné stezky byla otevřena nová železnice propojující město Chengdu v čínské provincii Sichuan s polským městem Lodž, Vratislav a německým Norimberkem (železnice vede přes Bělorusko, Rusko a Kazachstán). Ve srovnání s lodní dopravou nabízí železniční přeprava kratší tranzitní časy, zboží je dopraveno za zhruba 18 dní.

Tato železnice je spolu se zónou volného obchodu operována čínskou společností Chengdu International Railway Port, která je naším blízkým obchodním partnerem a naše Unie rovněž vystupuje jako zástupce Chengdu International Railway Port pro Českou republiku. Tímto způsobem rovněž podporujeme čínsko-evropský import a export.

Rádi bychom touto cestou nabídli spolupráci podnikatelům, kteří by měli zájem využít možnost kontejnerové vlakové přepravy z výše zmíněných měst do Číny. Jsme rovněž schopni obstarat přepravu zboží přímo od výrobce do vybrané nákladní vlakové stanice. V případě prodejců, kteří prozatím nemají s čínským trhem zkušenosti, můžeme díky svým kontaktům po celém území Číny nabídnout i pomoc s propagací a zprostředkováním vlastního prodeje.

Kontaktní osoba: Mgr. Tereza Stejskalová

Business Department

Eastern and Central Europe Trade Union

Mob: +420 775 564 476

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora HKCR3  verygoodies    ndb logo