Seznamte se s příklady dotazů, které konzultují naši experti.
První hodina konzultace zdarma!!

 • Jak lze firmu chránit proti odstoupení od smlouvy a nedodržení obchodních podmínek ustanovením ve smlouvě? Můžeme v případě zákazníkova odstoupení od smlouvy po něm požadovat zaplacení smluvní pokuty?
 • Je možné založit "provozovnu" nebo "kancelář" nebo jinou legální formu naší české firmy v Maďarsku, která by vyvíjela obchodní a servisní činnost naším jménem za účelem našeho výdělku?
 • Firma působí jako sdružení fyzických podnikatelů v třetinovém podílu. Všechny smlouvy a agenda jsou psány na jednoho z nich. Jak nejlépe firmu upravit a ochránit v případě ukončení jeho činnosti, či převodu jeho podílu na syna/dceru?
 • Podnikáme v České republice v oblasti obchodování s vínem. Jakým způsobem lze rozšířit podnikání na dovoz vína z Itálie? Co vše je třeba zajistit?
 • Chystám se podnikat a sestavila jsem si podmínky, které budu dávat klientům k podepsání. Chtěla bych si nechat zkontrolovat obsah dokumentů z právního hlediska, apod.
 • Chtěla bych si založit živnost na stanovení radonového indexu pozemku a další činnosti související s radonovou problematikou. Tuto činnost bych vykonávala jako vedlejší při zaměstnání, mám na ni příslušná oprávnění. Můj zaměstnavatel povolení na měření radonu nemá, tyto činnosti objednává u jiného subjektu. Já svoje povolení nechci do firmy, ve které jsem zaměstnána, převádět. Jedná se v tomto případě o podnikání ve stejném oboru, v jakém podniká můj zaměstnavatel? Mám totiž ve smlouvě napsáno, že ve stejném oboru mohu podnikat pouze se souhlasem zaměstnavatele.
 • Chceme zahájit podnikání v oblasti služeb péče o děti. Jedná se o vybudování zařízení péče o děti formou dětské skupiny, alternativní lesní školky nebo mateřské školky. Máme kvalifikaci v oboru, praxi v oblasti poskytování služeb péče o děti a hledáme možnost kofinancování a podpor z fondů pro tento záměr. Rádi bychom konzultovali možnosti kofinancování vybudování zařízení péče o děti, časovou, administrativní, legislativní a finanční náročnost.
 • Chceme začít podnikat v oblasti úklidových služeb.
 • Naší firmu chceme postavit na výhodné spolupráci s jistou společností. Chceme v Brně nabídnout veškeré úklidové služby běžným občanům (domy, byty, sklepy, půdy, zahrady, čištění hrobů, odstranění graffity) a samozřejmě i firmám, vč. třídění odpadů v kancelářích, skartaci dokumentů, apod. Rádi bychom osobně konzultovali naše záměry.
 • Chtěla bych požádat o odbornou radu ohledně zrušení organizační složky na Slovensku, kterou má naše firma sídlící v Brně na Slovensku založenou.
 • Zástupce italské firmy v Itálii spolupracuje s českou firmou na dodávkách zboží do ČR. Italská firma se ptá, zda musí být registrováni k DPH v ČR, pokud by zboží do ČR dodávali na konsignační sklad.
 • Prosím o odbornou konzultaci k vedení účetnictví, fakturaci a správnému znění faktur.
 • Rádi bychom konzultovali s právníkem způsob rozdělení společnosti na výrobní a prodejní část a posouzení, zda vytvořit dvě nové společnosti nebo dvě střediska jedné společnosti.
 • Chtěli bychom vyřešit prodejní a následně i personální problémy. Hledáme proto konzultační a poradenskou firmu, která se zabývá analýzou problémů, zejména v oblasti prodeje a získávání zákazníků a následným nastolením systému uvedení firmy do stability.
 • Mám zájem o právní konzultaci k prozkoumání výše odškodného za pracovní úraz, které jsem dostala od pojišťovny.

Kontakt: Jaroslava Trégerová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 532 194 924

 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              CZECH FUND logo

Naši partneři

logo brno3 jihomoravsky-kraj logo-komora HKCR3  brnobusiness magnus ndb logo